Co to jest strona responsywna RWD - strona mobilna

Jak każdy doskonale wie, liczba urządzeń wykorzystywanych do przeglądania stron internetowych nieustannie się zwiększa. Podczas gdy jeszcze nie tak dawno, każda strona była wyświetlana w zdecydowanej większości przypadków na monitorach, o mniej więcej jednakowych parametrach, dziś mnogość rozwiązań jest właściwie niezliczona. Rozdzielczość ekranu, na którym przeglądamy witryny internetowe, różni się w sposób ogromny. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu projektanci stron musieli zadbać o właściwe ich wyświetlanie na kilku standardowych rozdzielczościach, dziś profesjonalna strona musi dobrze prezentować się na każdym możliwym urządzeniu.

Strona responsywna RWD nazywana również stroną mobilną jest wykonana w taki sposób, że dopasowuje się do rozdzielczości urządzenia na którym jest wyświetlana. Zmiany są realizowane poprzez zmianę położenia i zawijania bloków graficznych jak i tekstowych. Dla każdej z rozdzielczości można określić oddzielne parametry wyświetlania bloków, tekstów i zdjęć w stylach CSS. Bloki i moduły strony mogą zmieniać swoją pozycję jak i rozmiar na stronie, elementy graficzne takie jak zdjęcia są automatycznie dopasowywane do rozdzielczości ekranu zachowując proporcje długości do wysokości.  

Podstawowa obsługa trybu responsywnego jest zaimplementowana w Media Queries CSS3 i może być dodatkowo wspierana przez Java Script. Prawidłowo wykonana strona będzie poprawnie wyświetlana na komputerach w różnych rozdzielczościach włącznie z rozdzielczością FULL HD i 4K jak i tabletach niezależnie od położenia pionowego czy poziomego oraz smartfonach.

Ta właśnie technologia wyklucza konieczność budowy kilku stron dla różnych urządzeń co zdecydowanie wpływa na aspekt finansowy a zarazem strona jest czytelna i idealnie dopasowana do urządzeń mobilnych pracujących w różnych rozdzielczościach ekranu.

strona internetowa responsywna

Powyższy przykład przedstawia widok - schemat strony responsywnej pokazany na różnych urządzeniach takich jak komputer, laptop, tablet i smartfon na których widać zmianę położenia bloków i zawijania tekstu oraz dopasowanie do szerokości ekranu.

WSTECZ

Informacje kontaktowe

Kontakt telefoniczny

+48 517 46 77 22

Adres
WEB-PROJEKT
ul. Cieszyńska 365
43-382 Bielsko-Biała

Wsparcie techniczne
serwis@web-projekt.pl

E-mail
web@web-projekt.pl

Logowanie

Panel klienta


MASZ PYTANIE?Informujemy, że administratorem Państwa danych osobowych jest WEB-PROJEKT Marek Smolana z siedzibą w Bielsku-Białej 43-382 ul. Cieszyńska 365.
Państwa dane osobowe będą przetwarzane dla celów bezpośredniej komunikacji na podstawie art. 6 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych dalej RODO. Państwa dane osobowe będą przetwarzanie nie dłużej, niż jest to konieczne do odpowiedzi na zadane pytanie.
Państwa dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom WEB-PROJEKT.
Ponadto informujemy, że posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu. Może Pan/Pani cofnąć wyrażoną zgodę w dowolnym momencie.
Przysługuje również Panu/Pani prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, w przypadku przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w sposób niezgodny z prawem. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji ww. celów.